Hungari 2-0 Kosovë, notat e lojtarëve: Edon Zhegrova më i miri tek Kosova

Kosova ka pësuar humbje me rezultat 2-0 ndaj Hungarisë e cila u zhvillua në ‘Puskas Arena’, në atë që ishte miqësorja e dytë e muajit mars.

‘Dardanët’ e nisën fuqishëm pjesën e parë të këtij takimi duke rrezikuar në disa raste portën e Hungarisë.

Edon Zhegrova dhe Vedat Muriqi patën dy mundësi të arta shënimi në pjesën e parë por nuk arritën të shënojnë.

Në pjesën e dytë ra ritmi i lojës së Kosovës, dhe kjo bëri që në fund të pësojmë humbje me rezultat 2-0.

Sipas Sofascore, lojtari më i vlerësuar tek Kosova në këtë ndeshje doli të jetë Edon Zhegrova i cili mori notën 7.1.

Pas tij me paraqitje të mirë u vlerësuan edhe Amir Rrahmani (7.0), Florent Muslija (7.0) dhe Vedat Muriqi (7.0).

Tek Hungaria lojtari me notën më të lartë ishte Dominik Szoboszlai i cili u vlerësua me 8.0.

Notat e lojtarëve të të dyja ekipeve:

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Vrapimi heroik i Modric edhe pse në moshën 39-vjeçare: Real Madridi shpëtoi, por pa të mund të kishte humbur

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Kroos tronditë tifozët e Real Madridit me lëvizjen e tij pas ndeshjes ndaj Bayern Munichut

Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

Mbappe e ka marrë tashmë numrin 10 nga Modric, por kroati mund të preket nga propozimi i ri i francezit