Kompletohet grupi i Kosovës në Ligën e Kombeve

Lituania është kualifikuar në Ligën e Kombeve, përkatësisht në Ligën C/C2, duke mposhtur Gjibraltarit me rezultat të përgjithshëm 2-0.

Ndeshja e dytë ishte pasqyrë pothuajse e të parës, pasi edhe ky takim përfundoi me një gol.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, derisa e dytë nisi më furishëm, ku edhe u shënua goli i vetëm.

Kosova mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
Lexo po ashtu Kosova mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve

Ishte minuta e 51-të e takimit, kur Sirvys asistoi te Fedor Cernych për t’i dhënë epërsinë Lituanisë.

Kështu, Lituania do të jetë në grup me Kosovën, Rumaninë dhe Qipron në Ligën C, Grupi C2.

Në anën tjetër, Gjibraltari ka rënë në Ligën D të Ligës së Kombeve. /Telegrafi/

Katër vite pritje, Dortmundi tani me një veprim hakmarrës turpëron PSG-në në rrjetet sociale

Shumë debate për këtë moment: A ishte penallti për PSG-në kur Hummels e rrëzoi Dembelen?

Reali apo Bayerni? Tuchel tregohet i sinqertë për atë se kush i ka shanset më të mëdha për të kaluan në finale

Ish-legjenda e njohur e Real Madridit i bashkohet Ronaldos tek Al-Nassr

Bonusi i jashtëzakonshëm që Bellingham do ta fitojë nëse Real Madridi fiton Ligën e Kampionëve