LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Rumanisë

197 Artikuj

Kompletohen grupet e Euro 2024 pas kualifikimit të tri kombëtareve të fundit

Kompletohen grupet e Euro 2024 pas kualifikimit të tri kombëtareve të fundit

Përfaqësueset
Kompletohet grupi i Kosovës në Ligën e Kombeve

Kompletohet grupi i Kosovës në Ligën e Kombeve

Përfaqësuesja e Kosovës
Zbulohet orari i plotë i ndeshjeve të Kosovës në Ligën e Kombeve

Zbulohet orari i plotë i ndeshjeve të Kosovës në Ligën e Kombeve

Përfaqësuesja e Kosovës
“Vetëm një gjë do të jetë e sigurt, synimi i Rumanisë është vendi i parë” – përzgjedhësi rumun Iordanescu flet pas shortit

“Vetëm një gjë do të jetë e sigurt, synimi i Rumanisë është vendi i parë” – përzgjedhësi rumun Iordanescu flet pas shortit

Përfaqësueset
Kundërshtarët e Kosovës në Ligën e Kombeve: Ndeshjet ndaj tyre dhe vlerat e skuadrave

Kundërshtarët e Kosovës në Ligën e Kombeve: Ndeshjet ndaj tyre dhe vlerat e skuadrave

Përfaqësuesja e Kosovës
Legjenda e Rumanisë frikësohet vetëm nga Kosova, të tjerat në grup nuk i konsideron

Legjenda e Rumanisë frikësohet vetëm nga Kosova, të tjerat në grup nuk i konsideron

Përfaqësuesja e Kosovës
Shqipëria në ‘Grupin e Vdekjes’, vëmendja edhe tek grupet A dhe D

Shqipëria në ‘Grupin e Vdekjes’, vëmendja edhe tek grupet A dhe D

Kombëtarja e Shqipërisë
Transfermarkt sjell shifrat: Nga përfaqësueset e kualifikuara në Euro 2024, Shqipëria e dyta me vlerën më të vogël të ekipit në treg

Transfermarkt sjell shifrat: Nga përfaqësueset e kualifikuara në Euro 2024, Shqipëria e dyta me vlerën më të vogël të ekipit në treg

Kombëtarja e Shqipërisë
Mediumi rumun tregon se si arriti federata e tyre të merrte dënim aq të butë pas skandalit në ndeshjen ndaj Kosovës

Mediumi rumun tregon se si arriti federata e tyre të merrte dënim aq të butë pas skandalit në ndeshjen ndaj Kosovës

Përfaqësueset
Rumania e ‘përkëdhelur’, 500 mijë euro gjoba në katër vitet e fundit – UEFA vazhdon ta dënojë vetëm me para

Rumania e ‘përkëdhelur’, 500 mijë euro gjoba në katër vitet e fundit – UEFA vazhdon ta dënojë vetëm me para

Përfaqësueset
FFK reagon pas dënimit të Rumanisë nga UEFA, shpreh pakënaqësi në lidhje me vendimin

FFK reagon pas dënimit të Rumanisë nga UEFA, shpreh pakënaqësi në lidhje me vendimin

Përfaqësuesja e Kosovës
UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës
“Shërbimi sekret ruso-serb i përfshirë në ndeshjen Kosovë-Rumani”, thotë hulumtimi nga instituti Octopus

“Shërbimi sekret ruso-serb i përfshirë në ndeshjen Kosovë-Rumani”, thotë hulumtimi nga instituti Octopus

Përfaqësuesja e Kosovës
Fidan Aliti rrëfehet për mediat zvicerane për skandalin në Rumani: Kosova është shtet i pavarur

Fidan Aliti rrëfehet për mediat zvicerane për skandalin në Rumani: Kosova është shtet i pavarur

Përfaqësuesja e Kosovës
UEFA zyrtarisht hap procedurë disiplinore ndaj Rumanisë – pesë akuza për rumunët, përfshirë racizmi

UEFA zyrtarisht hap procedurë disiplinore ndaj Rumanisë – pesë akuza për rumunët, përfshirë racizmi

Përfaqësuesja e Kosovës
Mediumi rumun: UEFA hap hetimet ndaj Rumanisë pas skandalit në ndeshje me Kosovën – gjashtë akuza, përfshirë edhe racizmin

Mediumi rumun: UEFA hap hetimet ndaj Rumanisë pas skandalit në ndeshje me Kosovën – gjashtë akuza, përfshirë edhe racizmin

Përfaqësuesja e Kosovës
Aro Muric: Gjithmonë kënaqësi të luash për Kosovën, do t’ua shpaguajmë besimin

Aro Muric: Gjithmonë kënaqësi të luash për Kosovën, do t’ua shpaguajmë besimin

Përfaqësuesja e Kosovës
Edon Zhegrova reagon përsëri pas disfatës nga Rumania

Edon Zhegrova reagon përsëri pas disfatës nga Rumania

Përfaqësuesja e Kosovës
Amir Rrahmani vjen me një postim prekës pas kritikave të fundit pas humbjes së Kosovës

Amir Rrahmani vjen me një postim prekës pas kritikave të fundit pas humbjes së Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës
“Baneri na shpëtoi, nuk do t’i mposhtnim as po të luanim dy javë”, ish-kreu i Ligës Rumune u jep meritat tifozëve

“Baneri na shpëtoi, nuk do t’i mposhtnim as po të luanim dy javë”, ish-kreu i Ligës Rumune u jep meritat tifozëve

Shkumbin Pireva
“Na lejuan policia, kjo ndeshje nuk është dashur të bëhet”, video që zbulon se shteti rumun ishte i përfshirë në pankartën kundër Kosovës

“Na lejuan policia, kjo ndeshje nuk është dashur të bëhet”, video që zbulon se shteti rumun ishte i përfshirë në pankartën kundër Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës
“Shkuan në kabinën e delegatit të UEFA-s dhe kërkuan ndërprerjen e ndeshjes!”, rumunët zbulojnë detaje për incidentin me Kosovën

“Shkuan në kabinën e delegatit të UEFA-s dhe kërkuan ndërprerjen e ndeshjes!”, rumunët zbulojnë detaje për incidentin me Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës
Reagimi i FFK-së lidhur me incidentin e shkaktuar nga tifozët e kombëtares së Rumanisë

Reagimi i FFK-së lidhur me incidentin e shkaktuar nga tifozët e kombëtares së Rumanisë

Përfaqësuesja e Kosovës
A ishte ky momenti për të cilin u ankua Edon Zhegrova pas ndeshjes me Rumaninë – Gliha e tërhoqi ashpër për dore

A ishte ky momenti për të cilin u ankua Edon Zhegrova pas ndeshjes me Rumaninë – Gliha e tërhoqi ashpër për dore

Përfaqësuesja e Kosovës