Kosova U16 fituese e turneut “UEFA Development” të mbajtur në Tiranë

Kosova U16 ka triumfuar me rezultat bindës kundër Belizes (3-0), në ndeshjen e tretë në kuadër të turneut “UEFA Development U16” që u mbajt në Tiranë.

Me këtë fitore, Dardanët U16 janë shpallur fitues të këtij turneu, me tri fitore.

Në dy ballafaqimet paraprake ata kanë mposhtur San Marinon dhe Shqipërinë, pas penalltive, ngase ndeshjet në kohën e rregullt kishin përfunduar baras.

Serinë e golave e hapi Eduart Sekiraqa, në minutën e 3-të. Epërsinë e shtoi Leka Podvorica, në minutën e 45-të, derisa rezultatin përfundimtar e vulosi Omer Shala, në minutën e 55-të.

Ky ishte aktiviteti i parë i Kosovës U16, e cila u krijua vetëm muajin e kaluar.

Kosova U16 udhëhiqet nga stafi i trajnerëve në përbërje: Mehmet Kurda, Ibrahim Domi, Fadil Ademi dhe Burim Sadiku. /Telegrafi/

Lojtari i Liverpoolit bëri kërkesë për largim në ditën e parë zyrtare të Arne Slot në krye

Një rregull unik e detyron Real Madridin t’i paguajë Chelseat miliona euro shkaku i Hazardit

"Më falni trajner, por mamaja ime ju adhuron prej vitesh" - Bellingham dhuron spektakël me Mourinhon dhe nënën e tij

Kush janë personat që ndërprenë finalen e Ligës së Kampionëve: Pas gjithçkaje qëndron një sfidë e çmendur dhe para të mëdha

Nis “epoka” e Enzo Marescas, Chelsea kompleton transferimin e parë me urdhrin e trajnerit të ri

Pamje nga xhirimi i ngadalësuar, momenti kur Zhang nokatuan me një goditje të tmerrshme Wilderin