Peja pa probleme ndaj Istogut

Peja ka shënuar fitore bindëse ndaj Istogut me rezultat 80:53 (26:14, 19:11, 21:8, 14:20), në javën e 19-të të Prince Caffe Superligës.

Pejanët e nisën ndeshjen më mirë dhe qysh në çerekun e parë krijuan epërsi të lartë, duke e fituar këtë pjesë 26:14. Kampionët vazhduan me lojë të mirë dhe thelluan më shumë epërsinë, për të shkuar në pushim me shifrat 45:25.

Në pjesën e dytë nuk kishte ndonjë ndryshim të madh me vendasit që ruajtën epërsinë dhe triumfuan 80:53.

Larry Thomas u dallua te Peja me 19 pikë, shtatë kërcime dhe gjashtë asistime, derisa Arian Azemi kishte 15 pikë e pesë asistime te Istogu.

Peja është e dyta me 14 fitore e pesë humbje, derisa istogasit në vendin e fundit me një fitore e 18 humbje.

Alphonso Davies përgatitet të qëndrojë në Bayern Munich, kanadezi i zhgënjyer me Real Madridin

Ai ishte yll i futbollit - tani në moshën 31-vjeçare mund të kthehet aty ku e nisi karrierën

“Isha vërtet shumë i sëmurë, rrezikova të vdisja

“Isha vërtet shumë i sëmurë, rrezikova të vdisja" - Ramadani flet për momentin e vështirë te Lecces

Deschamps publikon listën për EURO 2024, befason me ftesën ndaj lojtarit që luan në Arabinë Saudite

Fury refuzon ta shikojë Usykun në sy - deklaratat e tyre para meçit të së shtunës

Mbappe, Vinicius Jr, Bellingham: Renditja e fundit e favoritëve për Topin e Artë