Dramë në Danimarkë: Shtatë gola, dy penallti dhe një karton i kuq – Copenhaga tronditë Man Unitedin

Manchester Unitedin ka pësuar humbje shokuese nga Copenhaga me rezultat 4-3 në kuadër të rrethit të katërt të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Pas vetëm tre minutash lojë, Djajtë e Kuq kaluan në epërsi me golin e Rasmus Hojlund, që u asistua prej Scott McTominay.

Hojlund (28’) ishte sërish realizatori, ndërsa Alejandro Garancho asistoi për danezin për rezultatin 2-0.

Në minutën e 42-të, United mbeti me dhjetë lojtarë në fusgë, pasi Marcus Rashford u ndëshkua direkt me karton të kuq.

Në minutën e 45-të filloi rikthimi i vendasëve, që realizuan për 2-1 me anë të Mohamed Elyounoussi, që u asistua prej Goncalves.

Për 2-2 shënoi Goncalves në minutën e 45+9-të nga penalltia, për të elektrizuar atmosferën në stadium.

Por, pjesa e dytë ishte edhe më tragjike, me Man United që pësoi humbje shokuese.

Në minutën e 69-të, skuadra angleze fitoi një penallti dhe nga pika e bardhë i saktë u tregua Bruno Fernandes.

Por, vendasit ia dolën që sërish t’i barazonin shifrat në 3-3, me Lukas Lerager që shënoi në minutën e 83-të, duke filluar edhe rikthimin.

Pas vetëm katër minutash, Copenhagen realizoi golin e triumfit me anë të Roony Bardghji, për të shkaktuar një moment shokues për skuadrën angleze.

Me këtë fitore, Manchester United është tani në vendin e fundit me tri pikë, nëntë më pak se lideri Bayerni, Galatasaray dhe Copenhagen me katër sosh. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro