Një 17 vjeçar e shpëton Barcelonën, gol i tij ia sjell tri pikë skuadrës së Xavit

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Athletic Bilbaos me rezultat 1-0 në kuadër të javës së dhjetë të Serie A.

Pjesa e parë solli shumë raste nga të dyja skuadrat, ku Marc Andre ter Stegen dhe Unai Simon kishin shumë punë.

Joao Felix dhe Fermin Lopez rrezikuan të parët, po portieri i Bilbaos ishte në vend.

Inaki Williams u përgjigj për Atletic Bilbaon, por në vend ishte portieri vendas.

Pa u mbyllur pjesa e parë të dy vëllezërit Williams kishin raste të mira, por në vend ishte portieri gjerman Ter Stegen.

Barcelona shtoi presionin në pjesën e dytë duke rrezikuar në start me Felix dhe Lamine Yamal, por pa sukses.

Kur ndeshja po shkonte drejt fundit, Xavi futi në lojë sulmuesin 17 vjeçar Marc Guiun.

Ky në minutën e 80-të një asistim të Felix arriti ta kthejë në gol për 1-0.

Deri në fund edhe pse kishte raste, rrjetat heshtën, duke bërë që Barcelona të merrte fitoren e shtatë sezonale.

Me këtë fitore Barcelona merr pozitën e tretë me 24 pikë, një pak se Real Madridi lider. /Telegrafi/

Kvaratskhelia insiston të largohet nga Napoli - shpreson t'i bashkohet gjigantit evropian

Plani që Enzo Maresca ka hartuar për yllin e Chelseat i bindi drejtuesit e klubit ta punësojnë atë

Ancelotti ka rrëfyer historinë e pabesueshme kur u përpoq ta linte Zidanen jashtë autobusit të ekipit për shkak të vonesës

Eskalon situata te Kameruni: Samuel Eto'o përplaset me trajnerin Brys

“Gjithçka mund të ndodhë”, ylli i Real Madridit lë të hapur mundësinë e largimit

Ekskluzive: Nazmi Gripshi i lirë nga 30 qershori, vërshohet nga ofertat si nga vendi ashtu edhe nga Evropa