Bayern Munichu vazhdon sigurt drejt titullit – mposht Werderin

Bayern Munichu ka fituar 2-1 ndaj Werder Bremenit në kuadër të javës së 31-të në Bundelsiga.

Pjesa e parë ishte e barabartë në mes të dy skuadrave, që krijuan raste për gol, mirëpo nuk ia dolën t’i konkretizonin ato.

Në 45 minutat e dytë, Bavarezët ishin më kërkues, me çka edhe i shënuan dy golat që u siguruan tri pikë në garën për titull, por pësuan një.

Goli i parë i ndeshjes u shënua në minutën e 62-të, kur Jamal Musiala asistoi te Sergej Gnabry për 1-0.

Për të dytin u përkujdes Leroy Sane (73’), ndërsa Noussair Mazraoui ishte në rolin e asistuesit.

Mirëpo, kampioni në fuqi ishte nën presion në minutat e fundit të takimit, pasi Niklas Schmidt shënoi për 2-1 në minutën e 87-të, ndërsa me kaq edhe përfundoi dueli.

Bayern Munichu vazhdon të jetë lider me 65 pikë, katër më shumë se Dortmundi, ndërsa në xhiron e 32-të do të ketë punë me Schalken. /Telegrafi/

Zbulohen pikët e gjyqtarëve që i dhuruan fitoren e madhe Usykut ndaj Furyt

Fjalët e para të Usyk pasi u shpall kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

"Unë nuk do të ulem këtu të qaj dhe të kërkoj justifikime" - Tyson Fury flet pas humbjes

Oleksandr Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

Bayern Munich e bën zgjedhje të parë për stolin trajnerin e njohur të Ligës Premier

Gjithçka çfarë ndodhi në meçin e shekullit mes Oleksandr Usyk dhe Tyson Fuyt, ku ukrainasi u shpall kampion i padiskutueshëm