Real Madridi kalon në epërsi – shënon i zakonshmi Karim Benzema

Real Madridi ka shënuar gol që në fillim të ndeshjes ndaj Chelseat në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Edhe pse Chelsea kishte një start të mirë, duke rrezikuar portën e Thibaut Courtois, nuk kishte sukses.

Mbretërit arritën të shënonin që në minutën e 21-të, pas një aksioni të mirë, ku Dani Carvajal asistoi te Vinicius Junior që gjuajti port Keppa Arizabalaga priti, ndërsa nga topi i kthyer shënoi Karim Benzema për 1-0.

Chelse ka mundur të barazojë menjëherë, por goditja nga afër e Raheem Sterling u ndal nga Courtois.

Ndeshje e hapur nga të dyja palët, ku rastet po jenë të shumta në këtë pjesëlojë. /Telegrafi/

Barcelona gjen zëvendësuesin e Lewandowskit në Angli

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Barcelona ishte e para që e uroi Real Madridin, por tifozët madrilenët po e tallin dhe e kanë emëruar rivalin si “FC Urimi”

Rezultatet dhe renditja pas javës së 32-të në Superligën e Kosovës: Kryesuesit nuk gabojnë, Fushë Kosova përshëndetet nga elita

Superliga
Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës