Lazio fiton derbin me Juventusi, vazhdon të përforcojë pozitën e dytë

Lazio ka arritur të mposht Juventusin në ‘Olimpico’ me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 29-të të Serie A.

Vendasit e nisi shumë më mirë ndeshjen, duke rrezikuar që në start dy herë me Ciro Immobilen, por që nuk arriti të shënojë.

Kryeqytetasit arritën epërsinë në minutën e 39-të me Sergej Milinkovic-Savic që shënoi për 1-0.

Goli i rishikua në VAR dhe doli që ishte i rregullt, pasi Alex Sandro u rrëzua në zonë pas një përplasje në zonë.

Në minutën e 42-të, Juventusi shënoi për golin e barazimin me Adrien Rabiot që përfitoi nga një lëshim në zonë i Lazios.

Me të filluar pjesa e dytë, Lazio arriti të kthejë epërsinë, kur Luis Alberto asistoi te Mattia Zaccagni i cili shënoi për 2-1.

Deri në fund Juventusi, tentoi të barazojë, sidomos me Federico Chiesan, në dy raste, por pa sukses.

Lazio mban pozitën e dytë me 58 pikë, ndërsa Juventusit mbetet i shtati me 44 pikë. /Telegrafi/

Real Madridi ‘kërcënohet’ me një goditje të madhe, Bellingham do të duhet patjetër të operohet

Dy skuadra të mëdha pas Albion Rrahmanit, ylli kosovar pritet të bëhet transferimi më i shtrenjtë në histori të Rapidit

Portugalia merr një lajm të rëndë, top ylli lëndohet dhe nuk do të luajë në Euro 2024

Ora që shihni në dorën e Rudiger është 30 herë më e shtrenjtë se trofeu i Ligës së Kampionëve me të cilin ai ka pozuar

Gruda jep një deklaratë që i pëlqen Bayernit, rekordmenët e duan transferimin e yllit shqiptar

Max Allegri menjëherë pasi u largua nga Juventusi, mund të emërohet te rivalët e tyre