Man Utd eviton humbjen në pjesën e dytë nga Leeds

Manchester United ka marr një barazim ndaj Leeds me rezultat 2-2 në kuadër të ndeshjes së mbetur nga java e 8-të e Ligës Premier.

Ndeshja filloi me një gol që në minutën e parë kur Wilfred Gnonto shënoi për 1-0.

Rastet nuk u ndalën në pjesën e parë me Manchester United që u lëshua në sulm për të barazuar rezultatin, por nuk ia arriti.

Më të filluar pjesa e dytë, Leeds edhe njëherë gjeti golin, me Raphael Varanen që shënoi në portën e tij për 2-0.

Man Utd u kthye në lojë në minutën e 62-të, kur Marcus Rashford shënoi pas asistimit të Diogo Dalot për 2-1.

Djajtë e Kuq shtuan presion për të barazuar rezultatin dhe këtë ia arritën në minutën e 70-të me Jadon Sanchon që shënoi për 2-2.

Me pak fat Manchester United edhe ka mundur të fitojë ndeshjen, por rastet e Varane, Bruno Fernandes dhe Fred nuk u kthye në gol.

Ky barazim e mban Manchester Unitedin në vendin e tretë me 43 pikë, ndërsa Leeds mbetet në vendin e 16-të me 19 pikë. /Telegrafi/

Zyrtare: Kylian Mbappe konfirmon largimin nga Paris Saint Germain

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Cristiano Ronaldo lidhet me një transferim shokues në klubin më në formë në Evropë

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Detaji në mesazhin lamtumirës të Kylian Mbappes, ai nuk e përshëndeti njeriun kryesor që e solli te PSG

Granit Xhaka barazoi rekordin e pabesueshëm të UEFA-s gjatë barazimit të Leverkusenit me Romën