Skena të jashtëzakonshme në ndeshjen Tottenham – Sporting: Spurs shënuan në minutën e fundit të kohës shtesë, VAR ia anulon, Conte del me të kuq

Antonio Conte u përjashtua me karton të kuq pasi Tottenham shënoi në fund me Harry Kane ndaj Sporting, por goli u anulua për pozicion jashtë loje pas një kontrolli të gjatë në VAR.

Mikpritësit ishin në epërsi me rezultat 1-0 në pjesën e parë kur Marcus Edeards shënoi në portën e Hugo Lloris nga distanca.

Rodrigo Bentancur barazoi shifrat në minutën e 80-të dhe Spurs dukej sikur kishin arritur një fitore dramatike në fund.

Zhvillohej minuta e pestë e kohës shtesë, kur Emerson Royal asistoi te Kane, i cili gjuajti për të quar peshë tifozët e Spurs.

Dukej se do të ishte goli që siguroi kualifikimin në raundin e 16 më të mirave.

Megjithatë, pati një rishikim të mirë të VAR-it prej katër minutash dhe u përcaktua se goli i Kane ishte pozitë jashtë loje.

Përfundimisht, teknologjia e re gjysmë automatike e vendosi se Kane ishte pjesërisht jashtë loje dhe kështu goli u anulua.

Kjo shkaktoi protesta nga Antonio Conte dhe stafi i tij, me italianin që mori një karton të kuq.

Ndeshja përfundoi 1-1 dhe Spurs për të arritur në fazat e eliminimit do të shkojë në ndeshjen e fundit te Marseille ku ju duhet një barazim.

Spurs janë ende në krye të grupit, por të katër skuadrat e Grupit D, kanë gjasa pasi kanë vetëm dy pikë dallim midis të parës dhe të katërt./Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit