LAJMI I FUNDIT:

Sporting Lisbon

370 Artikuj

Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Ndërkombëtare
Fabio Paim i përgjigjet Cristiano Ronaldos që tha “kush është ky djalë?”

Fabio Paim i përgjigjet Cristiano Ronaldos që tha “kush është ky djalë?”

Premier League
Arsenali dhe Chelsea përplasen për një mbrojtës, por klauzola e tij është 80 milionë euro

Arsenali dhe Chelsea përplasen për një mbrojtës, por klauzola e tij është 80 milionë euro

Premier League
E duan Real Madridi dhe Liverpooli – Man United po e aktivizon klauzolën e lirimit të sensacionit portugez

E duan Real Madridi dhe Liverpooli – Man United po e aktivizon klauzolën e lirimit të sensacionit portugez

Premier League
Goncalo Inacio shihet si zëvendësues i Militaos, gati transferimi te Real Madridi

Goncalo Inacio shihet si zëvendësues i Militaos, gati transferimi te Real Madridi

La Liga
Real Madridi duket se ka gati transferimin e parë për afatin e janarit

Real Madridi duket se ka gati transferimin e parë për afatin e janarit

La Liga
“Ronaldo më tha se unë isha i vetmi lojtar më i mirë se ai, por përfundova duke e parë nga dritarja e qelisë atë të stërvitej” – rrëfimi i Fabio Paim

“Ronaldo më tha se unë isha i vetmi lojtar më i mirë se ai, por përfundova duke e parë nga dritarja e qelisë atë të stërvitej” – rrëfimi i Fabio Paim

Ndërkombëtare
Dhjetë klubet me bilancin më të mirë në të ardhura nga shitjet në dekadën e fundit

Dhjetë klubet me bilancin më të mirë në të ardhura nga shitjet në dekadën e fundit

Ndërkombëtare
Hidhet shorti për grupet e Ligës së Evropës për edicionin 2023/24, vëmendja te Grupi B

Hidhet shorti për grupet e Ligës së Evropës për edicionin 2023/24, vëmendja te Grupi B

Liga e Evropës
Cristiano Ronaldo për pak sa nuk hoqi dorë nga futbolli për shkak të bullizmit

Cristiano Ronaldo për pak sa nuk hoqi dorë nga futbolli për shkak të bullizmit

Ndërkombëtare
Fiton miliona euro, por nuk i intereson luksi: Ish-lojtari i Barcelonës dhe Arsenalit i kalon pushimet në një kamping

Fiton miliona euro, por nuk i intereson luksi: Ish-lojtari i Barcelonës dhe Arsenalit i kalon pushimet në një kamping

Ligat tjera
Zyrtare: Manuel Ugarte, lojtar i ri i Paris Saint-Germain

Zyrtare: Manuel Ugarte, lojtar i ri i Paris Saint-Germain

Serie A
Ugarte është lojtar i PSG-së

Ugarte është lojtar i PSG-së

Ligue 1
Në vend se të fitojë nga largimi i lojtarëve, Barcelona po humb

Në vend se të fitojë nga largimi i lojtarëve, Barcelona po humb

La Liga
Chelsea do ta aktivizojë klauzolën e Ugartes, mesfushori i Sportingut do të kushtojë plot 60 milionë euro

Chelsea do ta aktivizojë klauzolën e Ugartes, mesfushori i Sportingut do të kushtojë plot 60 milionë euro

Ndërkombëtare
Armando Broja përfundon në ‘radarin’ e gjigantit portugez, presidenti i klubit fluturon drejt Londrës për shqiptarin

Armando Broja përfundon në ‘radarin’ e gjigantit portugez, presidenti i klubit fluturon drejt Londrës për shqiptarin

Premier League
Notat e lojtarëve, Sporting 1-1 Juventus

Notat e lojtarëve, Sporting 1-1 Juventus

Liga e Evropës
Juventusi barazon me Sportingun, kalon në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Juventusi barazon me Sportingun, kalon në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Formacionet zyrtare, Sporting – Juventus: Zonja e Vjetër kërkon të ruajë epërsinë nga ndeshja e parë

Formacionet zyrtare, Sporting – Juventus: Zonja e Vjetër kërkon të ruajë epërsinë nga ndeshja e parë

Liga e Evropës
Dita e ndeshjeve kthyese në çerekfinalet e Ligës së Evropës – Juventusi kërkon konfirmimin, Man Utd dhe Roma rikthimin

Dita e ndeshjeve kthyese në çerekfinalet e Ligës së Evropës – Juventusi kërkon konfirmimin, Man Utd dhe Roma rikthimin

Liga e Evropës
Mbrojtja e ‘Zonjës së Vjetër’ perfekt: Notat e lojtarëve, Juventus 1-0 Sporting

Mbrojtja e ‘Zonjës së Vjetër’ perfekt: Notat e lojtarëve, Juventus 1-0 Sporting

Liga e Evropës
Vendosi golit i Gattit, Juventusi merr fitore minimale ndaj Sportingut

Vendosi golit i Gattit, Juventusi merr fitore minimale ndaj Sportingut

Liga e Evropës
Juventusi pret Sportingun, formacionet zyrtare

Juventusi pret Sportingun, formacionet zyrtare

Liga e Evropës
Sot zhvillohen çerekfinalet e para në Ligën e Evropës dhe Ligën e Konferencës

Sot zhvillohen çerekfinalet e para në Ligën e Evropës dhe Ligën e Konferencës

Liga e Evropës