Juventusi triumfon në ‘Derbi della Mole’, vendos një gol në pjesën e dytë

Juventusi ka fituar si mysafir i Torinos me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 10-të në Serie A.

‘Derby della Mole’ mes Torinos dhe Juventusi doli të jetë i fortë dhe me raste nga të dyja palët.

Zonja e Vjetër duke parë pozitën e saj në renditje, ishte më kërkuese dhe në minutën e 34-të, pas një aksioni të bukur Dusan Vlahovic i vetëm me portierit, qëlloi trupin e tij.

Pas një minute nga distanca me gjuajtja provuan edhe Manuel Locatelli dhe Adrien Rabiot, por portieri vendas ishte në vend.

Edhe fillimi i pjesës së dytë i takoi Juventusit, që rrezikoi me Locatellin, por gjuajtja e tij u prit nga  Milinkovic – Savic.

Torino kishte rast të mirë në minutën e 58-të, kur Nikola Vlasic u fut bukur në zonë, por portieri Wojciech Szczesny ishte në vend.

Juventusi iu afrua golit në minutën e 74-të, kur Vlahovic gjuajti me kokë, por portieri e dërgoi topin në këndore.

Nga ajo goditje këndi Danilo gjuajti me kokë, ndërsa topi i devijua nga Vlahovic për të shënuar për 1-0.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Juventusi mori një fitore të madhe që e ngjitë në renditje.

Tani Zonja e Vjetër kanë 16 pikë dhe mbajnë pozitën e shtatë, ndërsa Torino bie në vendin e 11-të me 11 pikë. /Telegrafi/

Dënimi i pazakontë që Hansi Flick i dhuroi Yamalit pasi theu një rregull të brendshëm të ekipit

Di Maria nuk hezitoi kur tregoi trajnerin më të keq me të cilin ka punuar gjatë karrierës së tij

Pep Guardiola i dërgon mesazh Thomas Mullerit

Zbulohet favoriti kryesor për ta zëvendësuar Ten Hagun në rast se Man Utd vendos ta shkarkojë atë

“Unë përpiqem t’u shpjegoj të gjithëve se ai nuk është një person i keq”, ylli i Barçës flet për Vinicius