Karton i kuq ia ‘këput këmbët’ Milanin, Chelsea po fiton në “San Siro”

Chelsea po shënon fitore ndaj Milani me rezultat 2-0 pas 45 minutash, në kuadër të javës së katërt të Ligës së Kampionëve.

Në fillim të ndeshjes, Milani e nisi pak më mirë, por ishte një betejë që në fillim, dhe gjyqtari Dominik Siebert,  vendosi një kriter të tillë që ndante kartonë për çdo faull.

Situata më e diskutueshme ka ndodhur në minutën e 18-të, ku Fikayo Tomori tërhoqi Mason Mount nga pas, i cili ishte gati të gjuante në portën e ruajtur nga Ciprian Tatarusanu.

Ai akordoi penallti dhe e ndëshkoi Tomorin me karton të kuq direkt. Nga pika e bardhë ishte i saktë Jorginho që shënoi për 1-0.

Në minutën e 34-të, erdhi edhe goli i dytë, kur Mason Mount asistoi te Pierre-Emerick Aubameyang, i cili shënoi për 2-0.

Mount ka mundu  të shtojë rezultatin në minutën e 44-të, por gjuajtja e tij u prit nga  Tatarusanu. /Telegrafi/

Përplasja e tifozëve pas ndeshjes Shqipëri - Gjeorgji

Kombëtarja e Shqipërisë
Paraqitja fantastike ndaj Qipros u vlerësua, dy yjet e Kosovës në formacionin e xhiros në Ligën e Kombeve

Momenti i arrestimit të futbollistit gjatë ndeshjes, policia ia vendosi prangat në fushë

Enis Bardhi në garë për golin më të mirë të xhiros në Ligën e Kombeve

Brazili rrezikon paraqitjen në Botëror, mposhtet nga Paraguai - humbje pëson edhe Argjentina