Bale e Bernardeschi e nisin me gola në MLS

Elita e futbollit amerikan MLS është mbushur me yje që janë transferuar së fundmi nga kampionatet më të famshme evropiane.

Gareth Bale është ndër yjet e fundit që është transferuar në MLS dhe aventura e tij në këtë kampionat ka nisur me gol.

Sulmuesi uellsian ka qenë protagonist në fitoren e skuadrës së tij Los Angeles FC 0-2 ndaj Sporting Kansas City.

Bale u inkuadrua në lojë në minutën e 65-të dhe në të 83-tën gjeti golin e parë në MLS me një goditje të fuqishme.

Golin në elitën e futbollit amerikan e ka gjetur edhe Federico Bernardeschi me fanellën e Torontos.

Italiani shënoi në fitoren e thellë të Torontos 4-0 ndaj Charlotte. /Telegrafi/

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në "Zahir Pajaziti"

Superliga
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Nutricionisti i Tyson Fury zbulon sekretin që e bëri atë të kthehet në formë për gjashtë muaj

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Skuadra e La Ligës i ofron lojtarit 'kontratën më të gjatë në histori' vetëm disa ditë pasi ylli njoftoi largimin

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?