Drita tregohet e pamëshirshme ndaj Ulpianës dhe e përfundon edicionin si nënkampion

Drita e ka mbyllur me fitore të thellë edicionin 2021/2022 në BKT Superligën e Kosovës, pasi triumfoi 5-0 ndaj Ulpianës.

Pas vetëm shtatë minutash lojë, gjilanasit kaluan në epërsi me anë të Astrit Fazliut,

Tre minuta më vonë, Ardit Tahiri realizoi për 2-0, duke e bërë ndeshjen edhe më të lehtë.

Në 45 minutat e dytë, Drita ishte edhe më e pamëshirshme, duke shënuar edhe tre gola të tjerë.

Tahiri ishte sërish në listën e golashënuesve, pasi realizoi për 3-0 në minutën e 66-të.

Për 4-0 u përkujdes Duienit Isufi (82’), e ndeshje për 5-0 e përmbylli Almir Ajzeraj.

Drita e mbyllë këtë edicion si nënkampion me 64 pikë, ndërsa Ulpiana tashmë që ka rënë në Ligën e Parë, grumbulloi 27 sosh. /Telegrafi/

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës
Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Shok për favoritin e Ligës së Konferencës - shënohen 11 gola në dy ndeshjet gjysmëfinale