Reali pret Betisin në ndeshjen e fundit këtë edicion, formacionet zyrtare

Real Madridi do të përballet me Real Betisin në kuadër të xhiros së fundit në La Liga.

Kampionët e ri të Spanjës në këtë takim vijnë pas barazimit 1-1 në udhëtim te Cadiz.

Los Blancos synojnë që ta përmbyllin me fitore këtë edicion dhe trajneri Carlo Ancelotti ka vendosur formacionin më të mirë nga minuta e parë.

Në anën tjetër Betis ka siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Evropës për edicionin e ri, por kërkon së paku një pikë në Santiago Bernabeu për ta blinduar pozitën e pestë në tabelë.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Mendy, Kroos, Modric, Casemiro, Rodrygo, Benzema, Vini Jr.

Real Betis: Rui Silva, Sabaly, Pezzella, Bartra, Moreno, Rodriguez, Guardado, Canales, Juanmi, Fekir, Willian Jose.

/Telegrafi/

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

Matthijs de Ligt: “Gjyqtari më tha: 'Më falni, bëra një gabim'

Matthijs de Ligt: “Gjyqtari më tha: 'Më falni, bëra një gabim'"

"Lutuni për RS" - çfarë do të thotë mesazhi i Rodrygos nën fanellën e tij

Veprim skandaloz në Bernabeu: Dy topa në fushë, lojtarët e Bayernit konfrontohen me gjyqtarin - Reali tentoi të shënonte gol

Ylli i ndeshjes është Joselu: Real Madrid 2-1 Bayern Munich, notat e lojtarëve