Roma eliminon Vitessen dhe kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Konferencës

(Foto: Screenshot/Twitter/MourinhoXtra)

Roma ka shënuar një gol të vonshëm për ta barazuar rezultatin kundër Vitesses (1-1) dhe në këtë mënyrë e ka siguruar pjesëmarrjen në çerekfinale të Ligës së Konferencës.

Takimi i parë i zhvilluar në GelreDome përfundoi me fitore minimale të Giallorossëve (1-0) dhe pas ndeshjes kthyese në Stadio Olimpico, skuadra italiane vazhdon tutje me rezultat të përgjithshëm prej 2-1.

Pos një mundësi për t’u përmendur nga Jordan Veretout, gjysma e parë nuk prodhoi shumë raste shënimi dhe ekipet shkuan në pushim me rezultat pandryshuar.

Rezultati u zhbllokua në minutën e 62-të të takimit me golin e Maximilian Wittek, i cili realizoi për epërsinë e mysafirëve.

Kur pritej që ndeshja të shkonte në vazhdime, Tammy Abraham shënoi me kokë për ta barazuar rezultatin dhe për t’ia siguruar Romës kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Konferencës. /Telegrafi/

Gabimi në Ligën e Kampionëve i kushton, UEFA pritet t’i jap një dënim të ashpër gjyqtarit Marciniak

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Ylli i Barcelonës i hapur për një kalim në Ligën Premier – refuzon ofertat nga Arabia Saudite

Pep Guardiola shiti dy yje të Barcelonës pasi erdhën në stërvitje të dehur – ai donte ta mbronte Messin

Agjenti i lojtarit takohet me Decon, Barcelona gati t'ia plotësojë dëshirën më të madhe Xavit