Pep Guardiola etiketohet si ‘Trajneri i kodit mashtrues’ pas komentit të ‘pesë minutave’ në intervistën para derbit, City-United

Kevin de Bruynes iu deshën vetëm 262 sekonda për t’i dhënë epërsinë Manchester Cityt në derbin e Mançesterit të së dielës, duke i bërë edhe më interesante komentet e Pep Guardiolës para ndeshjes.

Përpara fillimit të ndeshjes, strategu spanjoll u pyet për mungesën e Cristiano Ronaldos për Manchester United dhe se si do të rreshtoheshin ata në sulm. “Është një opsion [nëntësh i rrem]”, deklaroi ai.

“Ata kanë luajtur kështu me Fernandes si mesfushë mbajtëse, ose ndoshta 4-4-2 diamant. Forma, qëllimi që duan të bëjnë. Ata mund të luajnë me anësorët si Bruno dhe Pogba dhe të hyjnë brenda. Do të shohim pas pesë minutash”.

Vetëm shikoni atë buzëqeshje djallëzore pasi Guardiola thotë se të gjithë do ta shohim pas pesë minutash.

Kevin de Bruyne i dha liderit të Ligës Premier, Cityt një epërsi 1-0 kur ai e tejkaloi topin nëpër këmbët e Harry Maguire dhe mposhti David de Gean, i cili nuk kishte asnjë shans ta priste atë.

Në fund, kampioni në fuqi fitoi 4-1 në Etihad, duke vazhduar drejt mbrojtjes së titullin në Angli. /Telegrafi/

Çfarë kërkoi Rabiot që frikësoi Juventusin, Milanin dhe klubet në Turqi

Zbulohen top 10 lojtarët më të paguar te Man United - dominohet nga

Zbulohen top 10 lojtarët më të paguar te Man United - dominohet nga "dështakët"

San Marino merr fitoren e parë pas më shumë se 20 vitesh

Vinicius foli për racizmin në Spanjë, por Nico Williams i dërgon mesazh përmes mediave

Tifozët e Liverpoolit mendojnë se sapo kanë transferuar 'Mbappen e ri' - çfarë shpejtësie

Zvicra e nis me humbje sezonin e ri në Ligën e Kombeve - Xhaka u ndëshkua me karton të kuq