Man Utd nuk ia del ndaj Burleyt të pozitës së fundit

Burnyel ka arritur të marr një pikë të madhe ndaj Man Utd në ndeshjen që u mbyll 1-1.

Man Utd e nisi ndeshjen shumë mirë, duke gjetur golin me Raphael Varane i cili shënoi pas asistimit të Bruno Fernandes, por që u anulua nga VAR.

Por në minutën e 18-të, Man Utd gjeti golin kur Luke Shaë asistoi te Paul Pogba i cili shënoi për 1-0.

‘Djajtë e Kuq’ kishin edhe tri raste të tjera, pasi Edison Cavani, Bruni Fernandes dhe Marcus Rashford nuk arritën të shënonin.

Por Burnley u ngjall në pjesën e dytë, duke gjetur golin në minutën e 48-të.

Jay Rodriguez arriti të mposht De Gean për të shënuar për 1-1.

United tentoi të kthehej në lojë në minutën e 71-të, por pasimi i Bruno te Sancho nuk u kthye në gol.

Ndeshjen ka mundur ta mbyll Cristiano Ronaldo që u fut në pjesën e dytë, por goditja e tij me kokë në minutën e 91-të shkoi jashtë.

Man Utd pas këtij barazimi mbetet në vendin e pestë me 39 pikë, ndërsa Burnley i fundit me 14-të pikë. /Telegrafi/

Komenti i Cristiano Ronaldos në postimin e Kylian Mbappes theu të gjitha rekordet në Instagram

Formacionet zyrtare, Norvegji - Kosovë: Foda me disa ndryshime, norvegjezët me dy yjet kryesorë

Ora që shihni në dorën e Rudiger është 30 herë më e shtrenjtë se trofeu i Ligës së Kampionëve me të cilin ai ka pozuar

Jose Mourinho pritet ta ketë një formacion të çmendur te Fenerbahce me gjashtë yje që mund t’i bashkohet

Bayerni bënë transferimin e parë, e dobëson Leverkusenin duke i marrë një nga më të mirët

Portugalia merr një lajm të rëndë, top ylli lëndohet dhe nuk do të luajë në Euro 2024