Dy pikë të reja për Prishtinën në fitoren ndaj Ferizajt

(Foto: kosovahandball.info)

Shkurta Mehmeti ka shënuar shtatë gola, ndërsa ka ndihmuar Prishtinën që ta fitojë derbin me Ferizajn.

Prishtina e Ferizaj u takuan të dielën në kuadër të xhiros së dhjetë të Superligës së Kosovës në hendboll. Prishtina fitoi me rezultat 34-27.

Nga 6 gola për Prishtinën i shënuan Alma Nivokazi e Simone Keita. Kurse 5 herë realizoi Ivana Bojoviq.

Ferizajt nuk u mjaftuan 10 golat e Meri Koneskit. 5 gola i shënoi Mimoza Sefedini.

Prishtina është e dyta me 18 pikë. Ferizaj mbetet në vendin e katërt me 14 pikë.

Të dielën u luajt edhe takimi Drita – Ulpiana. Fitoi shënoi Ulpiana me rezultat 31-18.

Ulpiana mban vendin e dhjetë me 4 pikë. Drita mbetet në kërkim të pikëve të para.

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Top ylli i Bayernit po vuan nga një lëndim – pjesëmarrja e tij ndaj Real Madridit në dyshim serioz

Nëntë pritje dhe nota më e lartë, shkëlqimi i Arijanet Muric që i vetëm ndali Manchester Unitedin

Gol në sekondën e fundit, Leverkuseni vazhdon të jetë i pamposhtur në këtë edicion