Spanja fiton ndaj Greqisë dhe merr kryesimin e grupit, Kosova mbetet e fundit

Spanja ka marr një fitore shumë të vështirë ndaj Greqisë si mysafir me rezultat 1-0, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror.

Ndeshja nisi me emocione të mëdha dhe raste, pasi që Greqia shënoi e para, por goli i Georgios Masouras u anulua për pozitë jashtëloje.

Spnja fitoi penallti në minutën e 25-të, ndërsa nga pika e bardhë ishte i saktë Pablo Sarabia për 1-0.

Të dy skuadrat kishin raste të mira në pjesën e parë, por rezultati nuk ndryshoi.

Në pjesën e dytë Spanja arriti ta ruajë rezultatin, duke marr një fitore shumë të rëndësishme që i vë në vendin e parë.

Spanjollët tani kanë 16 pikë, një më shumë se Suedia, me të cilët luan ndeshjen e fundit.

Kosova mbetet e fundit në grup me 4 pikë, pasi Greqia me 9 dhe Gjeorgjia me 7 janë më lartë. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër

Luan për klubin e Ligës Premier, por befason të gjithë duke shkuar në stërvitje me fanellën e Interit

Pioli parakalon Conten në garën për t’u bërë trajner i klubit të njohur

Barcelona heq dorë nga sensacioni 16-vjeçar, Real Madridi përparon në bisedimet për transferimin e tij

“Garda” e vjetër e Man Cityt vendos rregull të ri rigoroz për parkimin e veturave në kampin stërvitor