Mbyllet pjesa e parë mes Manchester United dhe Manchester Cityt

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Manchester United dhe Manchester Cityt që po zhvillohet në kuadër të javës së 11-të në Ligën Premier.

Citizens kaluan në epërsi 1-0, falë një auto-goli të realizuar vetëm shtatë minuta që startoi derbi përmes Eric Baillyt.

United tentoi të këndellej shpejtë pas këtij goli të pranuar, por presioni i mysafirëve u rrit edhe më shumë.

Mund të thuhet se David de Gea ishte shpëtimtari i Djajve të Kuq në këta 45 minutat e parë, duke bërë pritje të njëpasnjëshme.

Gabriel Jesus në minutën e 29-të dështoi të shënonte nga afërsia, me portierin spanjoll që bëri një pritje gjigante.

Kaluan vetëm gjashtë minuta nga ai rast dhe Kevin de Bruyne lëshoi një goditja të fuqishme, por sërish De Gea ishte aty.

Victor Lindelof sa nuk shënoi auto-gol, por spanjolli e ndaloi edhe atë gjuajtje, por jo edhe atë në sekondat e fundit të pjesës së parë.

Bernardo Silva arriti të gjente një kënd të hapur, për të mposhtur De Gean në minutën e 45-të, për rezultatin 2-0

Në 45 minutat e dytë me shumë gjasë do të ketë së paku edhe një gol, duke ditur ritmin e shpejt të lojë që po zhvillohet. /Telegrafi/

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

"Keni merituar një lamtumirë ndryshe, trajner fitimtar" - ylli i Juventusit del në krah të Allegrit

Tension, shtyrje dhe ofendime pas matjeve zyrtare mes Fury dhe Usyk

"West Ham nuk luan që ta bëjë Arsenalin kampion" - Moyes flet për ndeshjen me Man Cityn dhe objektivin e skuadrës së tij