Het-triku i Nkunku nuk i mjafton RB Leipzigut, Manchester City shënon gjashtë gola në fitoren e parë

Manchester City ka arritur të shënojë fitore me rezultat të thellë 6-3 në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja nisi më mirë për qytetarët që shënuan  që në minutën e 16-të të ndeshjes me Nathan Ake, që goditi dukur me kokë për 1-0.

Në minutën e 28-të, City shtoi epërsinë falë mbrojtësit të RB Leipzig, Nordi Mukiele, që në tentim për të kthyer topin te portieri shënoi autogol (2-0).

Christopher Nkunku arriti të shënojë për gjermanët në minutën e 42-të për 2-1.

Në kohën shtesë City fitoi penallti, ku nga pika e bardhë i saktë doli të jetë Riyad Mahrez (3-1).

Por RB Leipzig u kthye sërish në lojë me sulmuesin Nkunku që shënoi pas asistimit të Dani Olmo për (3-2).

Jack Grealish shënoi në minutën e 56-të për të kthyer epërsinë prej dy golash për qytetarët.

Nkunku ishte në formë të lartë këtë ndeshje dhe kompletoi het-trikun në minutën e 73-të për (4-3).

Joa Cancelo dhe Gabirel Jesus shënuan nga një herë për të shuar dilemën e fituesit në këtë ndeshje.

Manchester City merr tri pikët e para, ndërsa RB Leipizg mbetet pa pikë. /Telegrafi/

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Emmanuel Macron edhe një herë ndërhyn në të ardhmen e Mbappes

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Është kampion bote me Argjentinën, Barcelona siguron mesfushorin me parametra zero