Holanda fiton me rezultat bindës në miqësoren ndaj Gjeorgjisë

Holanda e ka mposhtur 3-0 Gjeorgjinë në miqësoren e zhvilluar në stadiumin “De Grolsch Veste”.

Kaluan vetëm dhjetë minuta nga fillimi i takimit dhe Tulipanët kaluan në epërsi me anë të Memphis Depayt që shënoi nga penalltia.

Pjesë e parë e kishte vetëm këtë gol edhe pse rastet e tjera nuk munguan.

Në 45 minutat e dytë, Holanda shënoi edhe dy herë, për të vulosur fitoren e tyre.

Ishte minuta e 55-të, kur Wout Weghorst pranoi një asistim nga Depay, për të shënuar për 2-0.

Një tjetër gol spektakolar Holanda e shënoi përmes Ryan Gravenberch (77’), që testoi goditjen e tij, e doli të ishte e saktë.

Holandezët janë në Grupin C, së bashku me Austrinë, Maqedoninë e Veriut dhe Ukrainën, në Euro 2020 që fillon më 11 qershor. /Telegrafi/

Van Dijk i pakënaqur tek Liverpooli, legjenda e klubit paralajmëron transferimin e tij tek Real Madridi

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Barcelona pendohet për qëndrimin e Xavit? Ekziston mundësia që spanjolli të shkarkohet nga klubi