Arsenal-Villarreal, rrjetat heshtin në gjysmën e parë

(Foto: Twitter/Arsenal)

Arsenali dhe Villarreali e kanë mbyllur pa gola gjysmën e parë të ndeshjes kthyese gjysmëfinale të Ligës së Evropës që po zhvillohet në Emirates Stadium.

Meqenëse e kishin humbur sfidën e parë në Estadio de la Ceramica me rezultat 2-1, Topçinjtë duhej ta përmbysnin rezultatin në terren të tyre.

Megjithatë, kur gjyqtari dha shenjë për përfundimin e 45 minutave të para, asnjëra nga skuadrat nuk e kishte prekur rrjetën kundërshtare.

Samuel Chukwueze rrezikoi i pari për mysafirët, për të vazhduar me Daniel Parejon, ndërsa për vendasit një mundësi të mirë e pati Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenali ka në dispozicion edhe 45 minuta për ta përmbysur rezultatin nëse dëshiron të kualifikohet në finale. /Telegrafi/

Tyson Fury i bëri një premtim befasues Oleksandr Usykut me të përfunduar dueli

Vëllain e Kylian Mbappes e pyesin tifozët

Vëllain e Kylian Mbappes e pyesin tifozët "a do transferohesh te Real Madridi?" - francezi i talentuar i lë të shtangur

Deklaratë sa rrënqethëse, aq shokuese e Usyk për babain e tij që e bëri të qajë

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

Usyk dyshohet se ka thyer rregullat e boksit mes raundit 6-7 në duelin

Usyk dyshohet se ka thyer rregullat e boksit mes raundit 6-7 në duelin "e shekullit" me Furyn

Tyson Fury përballet me humbjen e mbi 90 milionë eurosh pas disfatës nga Oleksandr Usyk