Bashkimi fiton duelin ndaj Rahovecit në dramën në Prizren

(Foto: basketbolli.com/Shpend Ahmeti)

Një ndeshje interesante është zhvilluar ndërmjet Bashkimit dhe Rahovecit, ku triumfuan prizrenasit 86-83 (25:24, 18:31, 20:15, 23:13), në kuadër të javës së 19-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Çereku i parë ishte i barabartë, ku tregon edhe rezultati 25:24 për vendasit. Vreshtarët ishin shumë më të mirë në periudhën e dytë, duke pasur epërsi deri në 13 pikë, kurse pjesa e parë përfundon 43-55.

Vendasit në periodën e tretë ishin për një nuancë më të mirë, duke e fituar 20:15, kurse rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 63:70.

Bashkimi me lojë të mirë vazhdoi edhe në periudhën e fundit, ku pesë minuta nga fundi arrin të kalojë në epërsi 76:75. Deri në fund u zhvillua një lojë dramatike, por Bashkimi triumfoi në fund me shifrat 86-83.

Te Bashkimi u dalluan Musab Mala me 38 pikë dhe Sean Hoehn me 30, kurse te Rahoveci u dalluan Marvin Jones me 26 pikë dhe Isaiah Traylor me 17.

Bashkimi ka dhjetë fitore dhe nëntë humbje, kurse Rahoveci 12 fitore dhe shtatë humbje.

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë