Real Madridi e nis vitin me fitore, mposht Celta Vigon dhe bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka fituar me rezultat 2-0 në shtëpi ndaj Celta Vigos në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të në La Liga.

Ekipi i Zinedine Zidane i është kthyer fitores në kampionat dhe tri pikët e fituara e kanë bërë lider të përkohësisht të kampionatit me një pikë para Atletico Madridit.

Pjesa e parë e takimit ishte thuajse e barabartë nga të dyja skuadrat, por vetëm vendasit gjetën golin.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e gjashtë dhe ishte Lucas Vazuqez, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit të Marco Asensios.

Në pjesën e dytë, Reali ishte më i mirë dhe arriti të shënojë edhe një gol tjetër dhe të sigurojë fitoren.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 53-të nga Asensio, i cili shënoi për 2-0 dhe ky doli të ishte rezultati përfundimtar i takimit.

Pas kësaj fitore, Real Madridi e sheh veten në pozitën e parë me 36 pikë në vendin e parë, ndërsa Celta Vigo zë vendin e tetë me 23 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Los Blancos udhëtojnë te Osasuna, ndërsa Celta e pret Villarrealin. /Telegrafi/

Tifozja shqiptare e mbështjellur me flamurin kombëtar në tribunat e Allianz Arenas për ndeshjen Bayern-Real

Notat e lojtarëve, Bayern Munich 2-2 Real Madrid: Shkëlqejnë Kroos dhe Kane

Wayne Rooney punësohet aty ku askush nuk e priste, pas shkarkimit nga Birminghami

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Spektakël në Gjermani, por pa fitues: Real Madridi merr rezultat pozitiv përballë Bayernit në Allianz Arena