Fitorja e shtatë radhazi për Ponte Prizrenin, mposht Sigal Prishtinën në kryeqytet

(Foto: basketbolli.com)

Ponte Prizreni e ka mundur Sigal Prishtinën në udhëtim me rezultat 70-80 (18:18, 12:27, 15:12, 25:23), në kuadër të javës së 12-të të Prince Caffe Superligës së Kosovës në basketboll.

Çereku i parë ishte i baraspeshuar dhe këtë e dëshmon edhe rezultati 18:18. Periudha e dytë ishte vendimtare në këtë përballje. Mysafirët e fitojnë këtë pjesë 12:27, për të shkuar në pushim me rezultat 30-45.

Në pjesën e dytë u zhvillua lojë më e barabartë, 15:12 dhe 25:23, megjithatë, Ponte Prizreni triumfoi në fund 70:80, që ishte e shtata radhazi në këtë edicion të Superligës.

Te Sigal Prishtina u dalluan Fisnik Rugova me 19 pikë e 10 kërcime, Daniel Lekndreaj me 12 pikë e tetë kërcime dhe Meriton Ismaili me 12 pikë, kurse te Ponte Prizreni më të mirët ishin Josh Martin me 18 pikë e 18 kërcime dhe Arti Hajdari me 23 pikë.

Sigal Prishtina ka tri fitore dhe nëntë humbje, kurse Ponte Prizreni nëntë fitore dhe tri humbje.

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër

Luan për klubin e Ligës Premier, por befason të gjithë duke shkuar në stërvitje me fanellën e Interit

Pioli parakalon Conten në garën për t’u bërë trajner i klubit të njohur

Barcelona heq dorë nga sensacioni 16-vjeçar, Real Madridi përparon në bisedimet për transferimin e tij

“Garda” e vjetër e Man Cityt vendos rregull të ri rigoroz për parkimin e veturave në kampin stërvitor