Shqiponja me fitore të ngushtë ndaj Samadrexhës në konkurrencën e femrave në hendboll

(Foto: kosovahandball.info)

Të mërkurën është luajtur edhe një ndeshje në Superligën e hendbollisteve, që i ka takuar javës së pestë.

Në Samadrexhë janë takuar Samadrexha dhe Shqiponja e Gjakovës, ndërsa fitore shënoi skuadra gjakovare me rezultat të ngushtë, 32:31. Shqiponja në pjesën e parë kishte tri gola epërsi 18:15.

Në minutën e 54, rezultati u barazua në 28:28 e në minutën e fundit edhe në 31:31. Por A. Goqi shënoi në fund për fitoren 32:31 të Shqiponjës. Sh. Fazlija ishte më efikasja te Shqiponja me 11 gola. A. Goqi i realizoi 9 gola. 10 gola për Samadrexhën i realizoi Arl. Maloku.

Shqiponja është e pesta me 6 pikë kurse Samadrexha e teta me 4 pikë.

Samadrexha: A. Maloku, Basholli 4, Sadiku 6, Ar. Maloku, D. Basholli 2, E. Basholli, Arl. Basholli 10, M. Sadiku, Mehmeti 6, G. Basholli 3, R. Maloku

Shqiponja: Quni, Goqi 9, Ferizaj 1, Berisha 1, Fazlija 11, Jilta, Nuza 3, E. Ferizaj 4, Dobruna 3, Gashi, Gyn. Jilta

Bernd Leno i bën një premtim të madh tifozëve të Arsenalit para ndeshjes Fulham – Man City

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Për herë të parë në histori të Ligës Premier, gjyqtari i ndeshjes do të mbajë një videokamerë në kokë