Arbëria merr pikë të plota përballë Besës

(Foto: Facebook/KF Arbëria- Official)

Arbëria ka arritur fitore të rëndësishme përballë Besës (1-0) në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq, e vlefshme për xhiron e 12-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Skuadra nikoqire bëri më shumë përpjekje në gjysmën e parë, ndonëse nuk munguan as tentativat e mysafirëve. Sidoqoftë, ekipet shkuan në pushim me rrjetat e paprekura.

Rastet nuk munguan as në fraksionin e dytë, mirëpo rezultati u zhbllokua vetëm në minutën e 77-të.

Lutfi Bilalli ishte lojtari që shënoi për epërsinë e vendasve, ndërsa më pas pati edhe raste të tjera shënimi, sidoqoftë nuk pati gola të tjerë.

Falë kësaj fitoreje, Arbëria është ngritur në pozitën e gjashtë në tabelë me 14 pikë, aq sa ka edhe Trepça ’89 që ndodhet një vend më poshtë.

Besa mbetet në fund të tabelës me vetëm gjashtë pikë, dy më pak se Llapi që është ngritur në pozitën e parafundit. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën