Golden Eagle Ylli triumfon ndaj Bashkimit

(Foto: basketbolli.com)

Golden Eagle Ylli ka mundur Bashkimin me rezultat 91-77 (25:12, 21:31, 22:19, 23:15), në kuadër të javës së dytë të Superligës së Kosovës në basketboll.

Një nga ndeshjet më interesante ishte parashikuar dueli në Suharekë. Vendasit e filluan shumë mirë ndeshjen, duke qenë shumë më të mirë në çerekun e parë, që e fituan 25:12.

Por, Bashkimi nuk kishte udhëtuar për tu dorëzuar dhe këndellet në periudhën e dytë, duke e fituar 21:31, për të shkuar në pushim me rezultat 46-43 për suharekasit.

Perioda e tretë ishte më e barabartë, 22:19, kurse rezultati në semafor pas 30 minutash tregonte shifrat 68:62. Në 10 minutat e fundit, Ylli u tregua skuadër më e vëmendshme dhe thelloi edhe më shumë epersinë e krijuar, duke fituar çerekun e fundit 23:15, për të triumfuar në fund 91:77, që ishte fitorja e dytë radhazi në elitë, derisa prizrenasit kanë një fitore dhe një humbje.

Te Golden Eagle Ylli u dalluan Valon Bunjaku me 22 pikë, 5 kërcime dhe 13 asistime, Samir Zekiqi me 20 pikë e 6 kërcime dhe Cody John me 19 pikë, kurse te Bashkimi më të dalluarit ishin Shaq Carter me 16 pikë e 12 kërcime, Musab Mala me 17 pikë, 8 kërcime e 8 asistime dhe Sean Hoehn me 17 pikë.

Van Dijk i pakënaqur tek Liverpooli, legjenda e klubit paralajmëron transferimin e tij tek Real Madridi

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Barcelona pendohet për qëndrimin e Xavit? Ekziston mundësia që spanjolli të shkarkohet nga klubi