Gjeorgjia eliminon Bjellorusinë, mund të jetë kundërshtar i Kosovës në finalen e play-offit të Ligës së Kombeve

Gjeorgjia e ka mposhtur Bjellorusinë në kuadër të gjysmëfinales së play-offit të Ligës së Kombeve.

Gjeorgjianët kanë fituar takimin e tyre të rëndësishme me rezultat minimal 1-0, për të kaluar në finale të garës më të re të UEFA-s.

Pas vetëm shtatë minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi me anë të Tornike Okriashvili, që shënoi nga penalltia.

Gjeorgjia kishte edhe disa shanse të mira edhe në pjesën e parë, mirëpo që Bjellorusia ishte e kujdesshme.

Në 45 minutat e dytë, mysafirët rrezikuan portën e vendasve, por që mbrojtja ishte e ngjeshur.

Dmitriy Podstrelov i Bjellorusisë kishte shansin ideal që t’i barazonte shifrat në 1-1 në minutën e 65-të, mirëpo goditja e tij përfundoi lartë mbi portë.

Gjeorgjia arriti të mbante portën e pa prekur, për t’ia arritur qëllimit që të kalojë në finale të play-offit të Ligës së Kombeve.

Kujtojmë se Gjeorgjia do të pret fituesin e takimit mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës që luhet në ora 20:45, për t’u takuar në finale. /Telegrafi/

Klubet e Ligës Premier marrin vendimin përfundimtar rreth VAR-it për sezonin e ardhshëm

“Alarmi 30 qershor” - gjashtë klube të Ligës Premier të detyruar të shesin për të shmangur sanksionimin

Lëndohet ylli i Francës – mund të mungojë në Euro 2024 dhe të prishë planet e Deschamps

Gruda jep një deklaratë që i pëlqen Bayernit, rekordmenët e duan transferimin e yllit shqiptar

Portugalia merr një lajm të rëndë, top ylli lëndohet dhe nuk do të luajë në Euro 2024

Real Madridi ‘kërcënohet’ me një goditje të madhe, Bellingham do të duhet patjetër të operohet