Super goli që ia mundësoi Fulhamit rikthimin në Ligën Premier

Fulhami do të jetë pjesë e Ligës Premier për edicionin 2020/21, pasi fitoi 2-1 ndaj Brentfordit në play-offin e zhvilluar në mbrëmjen e së martës në Championship.

Edhe pse koha e rregullt mbaroi pa gola, në minutat e lojës shtesë, Fulhami ishte i pandalshëm.

Goli më i mirë i këtij takimi dramatik u shënua në minutën e 105-të, ku Joe Bryan shënoi nga gjuajtja e lirë, për të filluar festën e tyre.

Bryan nuk u ndal me kaq dhe në minutën e 117-të realizoi golin e dytë për skuadrën dhe të dytin personal, për të vulosur kështu rikthimin e tyre në Ligën Premier.

Brentfordi arriti të shënonte me anë të Henrik Dalsgaard (120’+3), por ky gol në fund doli të ishte i pavlefshëm. /Telegrafi/

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër

Luan për klubin e Ligës Premier, por befason të gjithë duke shkuar në stërvitje me fanellën e Interit

Pioli parakalon Conten në garën për t’u bërë trajner i klubit të njohur

Barcelona heq dorë nga sensacioni 16-vjeçar, Real Madridi përparon në bisedimet për transferimin e tij

“Garda” e vjetër e Man Cityt vendos rregull të ri rigoroz për parkimin e veturave në kampin stërvitor