LAJMI I FUNDIT:

Championship

263 Artikuj

Southamptoni rikthehet në Ligën Premier

Southamptoni rikthehet në Ligën Premier

Premier League
Zyrtare: Rooney bëhet trajner i Plymouthit

Zyrtare: Rooney bëhet trajner i Plymouthit

Ligat tjera
Jamie Vardy refuzoi të ngriste trofeun e Championship pasi dy lojtarë të Leicester nuk ishin afër tij

Jamie Vardy refuzoi të ngriste trofeun e Championship pasi dy lojtarë të Leicester nuk ishin afër tij

Ligat tjera
“Ia kërkonte numrat e telefonit femrave në stadium” – klubi anglez largon nga puna maskotën për shkak të ngacmimeve

“Ia kërkonte numrat e telefonit femrave në stadium” – klubi anglez largon nga puna maskotën për shkak të ngacmimeve

Premier League
Anis Mehmeti vendimtar, shënon supergol në fitoren ndaj Leicester Cityt

Anis Mehmeti vendimtar, shënon supergol në fitoren ndaj Leicester Cityt

Ligat tjera
Pas Evertonit dhe Nottinghamit – Liga Premier godet Leicester Cityn

Pas Evertonit dhe Nottinghamit – Liga Premier godet Leicester Cityn

Premier League
Moment emocionues – një tifoz 98 vjeç i këndon me çmenduri çdo fjalë himnit të klubit, pavarësisht se ai nuk e kujton as moshën e tij

Moment emocionues – një tifoz 98 vjeç i këndon me çmenduri çdo fjalë himnit të klubit, pavarësisht se ai nuk e kujton as moshën e tij

Ligat tjera
Legjenda e Manchester United bëhet trajner i skuadrës angleze, në staf e merr edhe një shqiptar

Legjenda e Manchester United bëhet trajner i skuadrës angleze, në staf e merr edhe një shqiptar

Premier League
Mbrojtësi i WBA-së rikrijon ‘Dorën e Zotit’ në Championship, shpëton mrekullisht një gol të sigurt  

Mbrojtësi i WBA-së rikrijon ‘Dorën e Zotit’ në Championship, shpëton mrekullisht një gol të sigurt  

Ligat tjera
Tym e flakë mbi stadiumin ikonik të Anglisë

Tym e flakë mbi stadiumin ikonik të Anglisë

Ligat tjera
Trajneri i skuadrës nga Championshipi i Anglisë ka realizuar njërin ndër golat më të bukur që keni parë

Trajneri i skuadrës nga Championshipi i Anglisë ka realizuar njërin ndër golat më të bukur që keni parë

Ligat tjera
Tre klube të Serie A në listën e 10 fituesve më të lartë për afatin kalimtar të janarit

Tre klube të Serie A në listën e 10 fituesve më të lartë për afatin kalimtar të janarit

Ndërkombëtare
Zbulohet shifra e vërtet që Juventusi do të paguajë për Carlos Alcaraz – mund të bëhet një nga blerjet më të shtrenjta në histori

Zbulohet shifra e vërtet që Juventusi do të paguajë për Carlos Alcaraz – mund të bëhet një nga blerjet më të shtrenjta në histori

Serie A
“Pothuajse e mbyti”, bëhet virale ndërhyrja horror e portierit të Norwichit ndaj sulmuesit të Hullit

“Pothuajse e mbyti”, bëhet virale ndërhyrja horror e portierit të Norwichit ndaj sulmuesit të Hullit

Ligat tjera
Ylli i humbur i Arsenalit: Çfarë ndodhi me Marquinhos?

Ylli i humbur i Arsenalit: Çfarë ndodhi me Marquinhos?

Premier League
Sam Allison: Pse u deshën 15 vjet për një tjetër gjyqtar me ngjyrë në Ligën Premier?

Sam Allison: Pse u deshën 15 vjet për një tjetër gjyqtar me ngjyrë në Ligën Premier?

Shkumbin Pireva
U largua nga DC United, skuadra angleze e ka prioritet të nënshkruajë me Wayne Rooneyn

U largua nga DC United, skuadra angleze e ka prioritet të nënshkruajë me Wayne Rooneyn

Ndërkombëtare
Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt – ai shënon dhe shkon feston para tyre

Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt – ai shënon dhe shkon feston para tyre

Ligat tjera
“Nga Zvicra dhe shqiptarët te City e Guardiola, Kosova dhe Burnley”, Arijanet Muric flet për të gjitha në mediumin zviceran

“Nga Zvicra dhe shqiptarët te City e Guardiola, Kosova dhe Burnley”, Arijanet Muric flet për të gjitha në mediumin zviceran

Shkumbin Pireva
Aro Muric në formacionin e sezonit në Championship nga Shoqata e Futbollistëve Profesionistë

Aro Muric në formacionin e sezonit në Championship nga Shoqata e Futbollistëve Profesionistë

Premier League
A mendoni se sauditët shpenzuan më shumë? Anglezët investuan tre herë më shumë para këtë verë

A mendoni se sauditët shpenzuan më shumë? Anglezët investuan tre herë më shumë para këtë verë

Ndërkombëtare
Jude dhe Jobe Bellingham një ditë për mos ta harruar kurrë, dy vëllezërit shënojnë nga dy gola dhe i dhurojnë fitore skuadrave të tyre

Jude dhe Jobe Bellingham një ditë për mos ta harruar kurrë, dy vëllezërit shënojnë nga dy gola dhe i dhurojnë fitore skuadrave të tyre

La Liga
Milot Rashica arrin në Stamboll, tifozët e Besiktasit e presin si hero

Milot Rashica arrin në Stamboll, tifozët e Besiktasit e presin si hero

Ligat tjera
Zyrtare: Chelsea huazon Casadein te ish-kampioni i Ligës Premier

Zyrtare: Chelsea huazon Casadein te ish-kampioni i Ligës Premier

Premier League