Ademola Lookman godet nga 20 metra kameramanin duke e detyruar atë të kërkojë ndihmë mjekësore – rikthimi i Bundesligës i kishte të gjitha

Ademola Lookman ka arritur të godet kameramanin nga një distancë 20 metra, derisa po tentonte të shënonte në golin e Freiburgutt.

Bundesliga u rikthye sot (16 maj), pasi ishte ndërpresë nga mesi i muajit mars shkaku i coronavirusit që shpërtheu në Evropë.

Por, sot disa skuadra zhvilluan ndeshjet e tyre, derisa Rasenball Sport Leipzig barazoi 1-1 në shtëpi ndaj Freiuburgut në javën e 26-të.

Rikthim jo i mirë i RB Leipzigut - ndalet në shtëpi nga Freiburgu
Lexo po ashtu Rikthim jo i mirë i RB Leipzigut - ndalet në shtëpi nga Freiburgu

Lookman për disa minuta rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve në stadium me goditjen që bëri, mirëpo topi përfundoi në kokën e kameramanit që po e transmetonte ndeshjen në TV.

Ndihma mjekësore intervenoi shpejtë që të ndihmoi kameramanin që iu deshën pesë minuta që të këndellej.

Ai më pas iu kthye punës së tij, derisa anëtari i RB Leipzig i kërkoi falje për atë goditje të paqëllimshme. /Telegrafi/

Kompany ka gjetur tre problemet më të mëdha të Bayern Munich

Barcelona do të marrë një 'shpëtim financiar' nga sponsori i madh

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

"Manchester City është ekipi më i mirë në botë, luan futboll më mirë" - Rodrigo flet për finalen dhe mënyrën si erdhën deri aty

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë