Rikthimi i shpejtë i topit nga djaloshi që ia mundësoi Tottenhamit rikthimin – Jose Mourinho nuk heziton ta përqafojë

Jose Mourinho e ka marr fitoren e dytë brenda disa ditësh me Tottenhamin, duke e mposhtur Olympiacosin me rezultat 4-2.

Spurs ishin duke humbur pas pjesës së parë me rezultat 2-1, ku goli ishte shënuar nga Dele Alli.

Barazimi  erdhi me Harry Kane i cili shënoi pas vetëm pesë minutash në pjesën e dytë.

Lucas Moura asistoi, por asistimin e vërtet e dha një “djalosh i topave” që e ktheu shpejt topin në lojë.

Djaloshi ia dha shpejtë topin në duar Serge Aurierit, që e vazhdoi për Moura, i cili asistoi për Kane.

Mourinho nuk hezitoi ta falënderojë djaloshin duke e përqafuar.

Jose Mourinho. (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Pastaj Tottenham shënoi edhe dy gola të tjerë, duke fituar në fund 4-2./Telegrafi/

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

"Keni merituar një lamtumirë ndryshe, trajner fitimtar" - ylli i Juventusit del në krah të Allegrit

Tension, shtyrje dhe ofendime pas matjeve zyrtare mes Fury dhe Usyk

"West Ham nuk luan që ta bëjë Arsenalin kampion" - Moyes flet për ndeshjen me Man Cityn dhe objektivin e skuadrës së tij