Rahoveci vazhdon me fitore, mposht Lipjanin me rezultat bindës

Rahoveci ka vazhduar me fitore, duke mundur Lipjanin në udhëtim me rezultat 79:116 (12:36, 19:30, 27:28, 21:24), në kuadër të xhiros së 12-të të Superligës së Kosovës në basketboll.

Vreshtarët kanë qenë më të mirë nga fillimi deri në fund, duke shënuar fitore të merituar.

Mysafirët e nisën shumë mirë ndeshjen, duke e fituar çerekun e parë 12:36, derisa me lojë të mirë vazhduan edhe në periodën e dytë, që e fituan 19:30. Në pjesën e dytë u zhvillua lojë më e barabartë, ku periudha e tretë përfundon 27:28 dhe ajo e fundit 21:24.

Demarcus Stucky ishte më i miri te Lipjani me 40 pikë, nëntë kërcime dhe pesë asitime, derisa te Rahoveci u dalluan Joshua McFolley me 20 pikë për 20 minuta dhe Javis Howard me 18 pikë e 12 kërcime.

Për Lipjanin kjo ishte humbja e 11-të nga 11 ndeshje të zhvilluara, kurse Rahoveci ka dhjetë fitore dhe një humbje. Vreshtarët janë në vendin e parë në renditje.

UEFA zbulon lojtarin më të shpejtë për këtë edicion në Ligën e Kampionëve

Zyrtare: Bundesliga me pesë skuadra në Champions duke iu falënderuar Dortmundit

Mohamed Salah thyen heshtjen në rrjetet sociale pas përplasjes që kishte me Jurgen Klopp

A di të ndalet ky Ronaldo? Çfarë goli me këmbën e majtë

Të gjithë po pyesin për ritualin e Bellingham para çdo ndeshjeje – anglezi shpjegon përse e bën