Klopp flet për përmbysjen ndaj Aston Villës: Në asnjë moment nuk besoja se do ta fitonim ndeshjen

Jurgen Klopp. (Photo by Marc Atkins/Getty Images)

Liverpooli ka marrë një fitore spektakolare në udhëtim te Aston Villa.

Skuadra nga Anfield ishte duke humbur në pjesën e parë me rezultat 1-0, por në fund bënë përmbysje duke fituar takimin 1-2.

Andrew Robertson dhe Sadio Mane shënuan golat në minutat e fundit për fitoren e 10-të këtë edicion të The Reds.

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka thënë se nuk besonte se do të marrin fitore ndaj Villas.

Aston Villa vs Liverpool (Foto: Marc Atkins/Getty Images/Guliver)

“Duke qenë se kemi realizuar disa përmbysje në minutat e fundit në këto ndeshjet e fundit, nuk mendoja se do të arrinim një tjetër ndaj Aston Villës”.

“Nuk kemi zgjedhje tjetër përveçse të vazhdojmë përpara. Do të ishte një ndeshje e vështirë dhe kjo dihej për shkak të cilësisë së Aston Vilës. Ia vështirësuam punën vetes. Nisëm të luajmë futboll, por jo siç duhej. Pësuam një gol dhe nuk ishte e lehtë të ndryshonim pasimet e gabuara”, tha trajneri i Liverpulit

“Kur shënon vonë është fat, por kjo nuk do të thotë se nuk e merituam të fitonim”, deklaroi Klopp.

Liverpooli vazhdon të mbetet lider në Ligën Premier me 31 pikë pas 11 ndeshjeve. /Telegrafi/

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

Tre lojtarë të Arsenalit mund të mos marrin medaljen nëse Topçinjtë fitojnë titullin e Ligës Premier

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute