Juventusi triumfon në derbin lokal ndaj Torinos

Torino vs Juventus (Foto: Valerio Pennicino/Getty Images/Guliver)

Juventusi ka arritur me shumë vështirësi që ta mposht në udhëtim Torinon në kuadër të javës së 11-të në Serie A.

Zonja e Vjetër e fitoi derbin lokal me rezultat minimal 0-1 edhe pse kishte disa shanse të mira për ta thelluar rezultatin.

Pjesa e parë u mbyll pa gola edhe pse raste nuk munguan, mirëpo lojtarëve u mungoi efikasiteti.

Momenti më kryesor i këtij takimi ishte në minutën e 70-të, atëherë kur Gonzalo Higuain asistoi për Matthijs de Ligt që shënoi golin e parë në fanellën e Juventusit.

Cristiano Ronaldo kishte disa shanse të mira për të realizuar gol, së bashku me sulmuesin argjentinas, por goditjet e tyre i priti mjaftë mirë Salvatore Sirigu.

Juventusi vazhdon të jetë lider i Serie A me 29 pikë edhe pas javës së 11-të, ndërsa në xhiron e 12-të do ta pres Milanin. /Telegrafi/

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Klubi i ka 2,2 milionë euro borxh, ylli i Kosovës tregon si e ndërpreu kontratën falë FIFA-s

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Gjest i shëmtuar nga tifozët e Atletico Madridit, Nico Williams ndalon lojën në gjysmë për shkak të koreve raciste

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez