United eliminon Chelsean nga Carabao Cup

Marcus Rashford vs Chelsea (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Manchester Unitedi e ka eliminuar Chelsean nga Carabao Cup, pasi ndeshja përfundoi 1-2 në Stamford Brdige.

Pjesa e parë nuk ishte ritëm të lartë edhe pse Djajtë e Kuq arritën të kalonin në epërsi me anë të Marcus Rashford që shënoi nga pika e bardhë në minutën e 25-të.

45-minutëshi i dytë kishte më shumë raste dhe të dy skuadrat zhvilluan lojë më të hapur.

Chelsea vs Manchester United (Foto: Mike Hewitt/Getty Images/Guliver)

Michy Batshuayi e ktheu Chelsean në lojë në minutën e 61-të, pasi i barazoi shifrat në 1-1 me një gol të bukur nga distanca.

Por, skuadra e Ole Gunnar Solskjaer filloi të zhvillonte lojë më sulmuese dhe riktheu epërsinë.

Rashford e kaloi përsëri Unitedi në epërsi me golin e shënuar në minutën e 73-të, për t’i mundësuar kështu skuadrës së tij që të kalonte në rrethin tjetër të Carabao Cup. /Telegrafi/

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Top ylli i Bayernit po vuan nga një lëndim – pjesëmarrja e tij ndaj Real Madridit në dyshim serioz

Nëntë pritje dhe nota më e lartë, shkëlqimi i Arijanet Muric që i vetëm ndali Manchester Unitedin

Gol në sekondën e fundit, Leverkuseni vazhdon të jetë i pamposhtur në këtë edicion