Interi e nis me barazim – Barella në kohën shtesë i shpëton zikaltërit nga humbja

Lautaro Martinez e David Hovorka . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Interi nuk e ka nisur mirë Ligën e Kampionëve, duke barazuar në shtëpi me Slavia Pragën 1-1.

Interi e nisi më mirë ndeshjen, duke pasur disa raste, fillimisht me Stefan de Vrij në minutën e 12-të, por gjuajtja e tij shjoi mbi portë.

Pas tij provuan edhe Lautaro Martinez (16’) dhe Danilo D’Ambrosio (24’), por as këta nuk e gjetën portën.

20 minutat e pjesës së parë shkuan pastaj në qetësi duke mos pasur raste.

Pamje nga ndeshja . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Pjesa e dytë nuk ka nisur mirë për Interin.

Ka qenë sulmuesi nigerian Peter Olayinka, që më parë ka luajtur te Skënderbeu i Korçës që ka arritur ta gjejë rrjetën.

Zhvillohej minuta e 64-të kur sulmuesi pas dy tentimeve arriti ta mposht portierin Samir Handanovic (1-0).

Peter Olayinka duke shënuar . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Interi nuk u dorëzua dhe filloi sulmet  drejt portës së çekëve, por duke lënë zbrastësi prapa dhe duke rrezikuar edhe golin e dytë.

Italianët golin e barazimet e gjetën në kohën shtesë.

Ishte Nicolo Barella që me një goditje brenda zonës e barazoi rezultatin (1-1).

Nicolo Barella . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Interi në fund e kishte edhe një rast me Lukakun, por që portieri mbro.

Interi dhe Slavia kanë nga një pikë pas xhiros së parë. /Telegrafi/

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve