Ndeshja Liverpool–Chelsea shkon në vazhdime

Liverpool - Chelsea . (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Loja e rregullt në 90 minuta mes Liverpoolit dhe Chelseat është mbyllur baras 1-1.

Vazhdimet, nëse jo, penalltitë do ta vendosin fituesin e Superkupës së Evropës.

Goli i Chelseat erdhi në minutën e 38-të, kur Olivier Giroud mori një pasim të bukur nga Christian Pulisic dhe e dërgoi topin në rrjetë për 1-0.

Olivier Giroud . (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Pjesa e dytë nisi më mirë për Liverpooli, që e futi në lojë Roberto Firminon.

Ishte minuta e 48-të kur ndeshja u barazua. Braziliani Firmino pasoi te Sadio Mane i cili në portën e zbrazët shënoi për 1-1.

Sadio Mane . (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Deri në fund nuk kishte më gola dhe ndeshja shkon në vazhdime. /Telegrafi/

Real Madrid, kampion i La Ligas për herë të 36-të në historinë e klubit

“Nëse jemi këtu, është për shkak të tij”, Ancelotti i jep merita top yllit të ekipit për suksesin e Real Madridit

Katër gjërat pozitive në fitoren e Real Madridit: Guler shet bileta, Bellingham ‘Pichichi’, kthehet Cortuois dhe Modric me 'kontratë' të re

Titulli i fituar i La Ligës shënon një rekord historik për presidentin Florentino Perez

Girona ‘likuidon’ Barcelonën, shkruan historinë për vete dhe ‘asiston’ Real Madridin

Thomas Tuchel konfirmon një mungesë të madhe të Bayernit për ndeshjen me Real Madridin