LAJMI I FUNDIT:
Olivier Giroud

Olivier Giroud

359 Artikuj

Info

Olivier Giroud është futbollist francez i lindur më 30 shtator 1986.

Përveç Leaos, Milani rrezikon të humbasë një tjetër top lojtar në verë

Përveç Leaos, Milani rrezikon të humbasë një tjetër top lojtar në verë

Serie A
Milani dëshiron një supersulmues në verë për të zëvendësuar Giroud, vlerësohet 50 milionë euro

Milani dëshiron një supersulmues në verë për të zëvendësuar Giroud, vlerësohet 50 milionë euro

Serie A
I humbën dy ndaj Bolognës, Pioli tregon se kush do t’i ekzekutojë penalltitë tani te Milani

I humbën dy ndaj Bolognës, Pioli tregon se kush do t’i ekzekutojë penalltitë tani te Milani

Serie A
Giroud tregon rolin e preferuar pas përfundimit të karrierës

Giroud tregon rolin e preferuar pas përfundimit të karrierës

Serie A
Mbrëmje franceze për Milanin, nënshtron Romën në “San Siro”

Mbrëmje franceze për Milanin, nënshtron Romën në “San Siro”

Serie A
Van Dijk tregon kundërshtarin e tij më të vështirë – nuk është Messi as Ronaldo

Van Dijk tregon kundërshtarin e tij më të vështirë – nuk është Messi as Ronaldo

Premier League
Milan merr një fitore komode në udhëtim ndaj Empolit

Milan merr një fitore komode në udhëtim ndaj Empolit

Serie A
Giroud po mendon largimin nga Milani, mësohet destinacioni i tij i ardhshëm

Giroud po mendon largimin nga Milani, mësohet destinacioni i tij i ardhshëm

Serie A
Giroud tregon datën se kur do të pensionohet nga Franca

Giroud tregon datën se kur do të pensionohet nga Franca

Përfaqësueset
Milani përmbysë rezultatin ndaj PSG-së

Milani përmbysë rezultatin ndaj PSG-së

Liga e Kampionëve
Giroud dhe Leao shpërthyen pas zëvendësimit, Pioli tregon arsyen pse i largoi nga loja

Giroud dhe Leao shpërthyen pas zëvendësimit, Pioli tregon arsyen pse i largoi nga loja

Serie A
Napoli 2-2 Milan, nota e Amir Rrahmanit dhe lojtarëve të tjerë

Napoli 2-2 Milan, nota e Amir Rrahmanit dhe lojtarëve të tjerë

Serie A
Përfundon pa fitues spektakli i katër golave në “Diego Armando Maradona”

Përfundon pa fitues spektakli i katër golave në “Diego Armando Maradona”

Serie A
Përfundon pjesa e parë mes Napolit dhe Milanit: Rossonerët në epërsi prej dy golash

Përfundon pjesa e parë mes Napolit dhe Milanit: Rossonerët në epërsi prej dy golash

Serie A
Olivier Giroud pjesë e formacionit të javës në Serie A, jo si lojtar – por si portier

Olivier Giroud pjesë e formacionit të javës në Serie A, jo si lojtar – por si portier

Serie A
Ishin në shitje fanellat e portierit me emrin e Giroud – francezi po vazhdon me sensacion te Milani

Ishin në shitje fanellat e portierit me emrin e Giroud – francezi po vazhdon me sensacion te Milani

Serie A
Franca me postim epik për Giroudin pasi francezi priti disa gjuajtje si portier: Duhet ta rregullojmë listën

Franca me postim epik për Giroudin pasi francezi priti disa gjuajtje si portier: Duhet ta rregullojmë listën

Serie A
Ishte portier në minutat e fundit dhe bëri një ndërhyje spektakolare, Giroud flet për këtë moment

Ishte portier në minutat e fundit dhe bëri një ndërhyje spektakolare, Giroud flet për këtë moment

Serie A
Milani fiton thellë ndaj Torinos

Milani fiton thellë ndaj Torinos

Serie A
Pioli tregon se kush është lideri i Milanit pas largimit të Ibrahimovicit

Pioli tregon se kush është lideri i Milanit pas largimit të Ibrahimovicit

Serie A
Giroud i bënë një favor të madh Arsenalit për në Ligën e Kampionëve

Giroud i bënë një favor të madh Arsenalit për në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Giroud e krahason Pulisicin me Hazardin: Do ta donin te Milanin

Giroud e krahason Pulisicin me Hazardin: Do ta donin te Milanin

Ndërkombëtare
Giroud i lumtur me kontratën e re: Ndihem milanist që nga dita e parë

Giroud i lumtur me kontratën e re: Ndihem milanist që nga dita e parë

Serie A
Zyrtare: Olivier Giroud rinovon kontratën me Milanin

Zyrtare: Olivier Giroud rinovon kontratën me Milanin

Serie A