Përfundon pa fitues spektakli i katër golave në “Diego Armando Maradona”

Napoli dhe Milani luajtën baras 2-2 në ndeshjen e zhvilluar në “Diego Armando Maradona” në kuadër të javës së dhjetë në Serie A.

Milan rrezikoi e para, kur në minutën e dytë Olivier Giroud pati një mundësi shënimi por goditja e tij u bllokua.

Në minutën e 19-të, Stefano Pioli u detyrua të bëjë zëvendësimin e parë në këtë sfidë pas lëndimit që pësoi Pierre Kalulu dhe në vend të tij hyri Marco Pellegrino.

Golin e avantazhit Milani e gjeti në minutën e 22-të përmes Olivier Giroud i cili me kokë shënoi për 1-0 pas asistimit fantastik të amerikanit Christian Pulisic.

Milani dyfishoi epërsinë në minutën e 31-të ku përsëri protagonist ishte Olivier Giroud. Francezi shfrytëzon për mrekulli krosimin e Davide Calabrias për të shënuar përsëri me kokë për ta çuar rezultatin në 2-0.

Napoli reagoi mirë në pjesën e dytë, duke shënuar fillimisht përmes Matteo Politanos i cili pas një aksioni individual shënoi një gol të bukur për 1-2 dhe rihapi edhe një herë tjetër sfidën.

Ky gol i shënuar i motivoi napolitanët të cilët morën disi kontrollin e ndeshjes dhe vazhduan me sulme.

Golin e barazimit Napoli e gjeti në minutën e 63-të përmes Giacomo Raspadorit i cili ekzekutoi në mënyrë perfekte një goditje të dënimit për rezultatin 2-2, duke mos i lënë asnjë shans portierit Maignan.

Në minutën e 89-të Napoli mbeti me një lojtar më pak në fushë pas ndëshkimit me karton të kuq të mbrojtësit Natan.

Deri në fishkëllimën e fundit të gjyqtarit nuk pati më raste të mira shënimi për asnëjrën skuadër dhe u desh që të dy taborret të pajtoheshin me nga një pikë.

Milani tani renditet në vendin e tretë me 22 pikë ndërsa Napoli një pozitë më poshtë në atë të katërt me 18 sosh./Telegrafi/

'Selfie' me Xhakën i kushtoi shtrenjtë tifozit të vogël kosovar, babai i tij i tronditur: Një djalë 10-vjeçar nuk përbën rrezik për askënd

Eksperti i leximit të buzëve zbulon fjalët që Salah ia tha Kloppit gjatë përplasjes së ashpër