Feronikeli eliminohet nga Liga e Kampionëve, një gol në pjesën e dytë ndëshkon drenicasit

Feronikeli edhe pse ishte më i mirë se TNS në fund pësoi humbje me rezultat 1-0.

Ndeshja e parë në Uells kishte përfunduar 2-2 dhe me rezultat të përgjithshëm 3-2, drenicasit largohen nga gara më prestigjioze në Evropë.

Feronikeli ishte skuadër shumë më kërkuese në pjesën e parë të lojës, duke renditur disa raste.

Mendurim Hotin, Astrit Fazliun, Mevlan Zekën e Albert Dabiqajn kishte raste të mira por që nuk arritën të shënonin.

Edhe në pjesëne e dytë Lapidar Lladrovci kishte dy raste të mira me kokë, por që nuk qëlloi portë.

Ligji i pashkruar i futbollit” “Kur nuk shënon pëson”, funksionoi për Feronikelin.

Ka qenë sulmuesi Ebbe, ai i cili posa u inkuadrua në lojë realizoi një gol me kokë në portën e Florian Smakiqit.

Ai mbeti i pambuluar në zonë.

Deri në fund Nikli kishte raste, por që nuk arritën të shënojnë së paku një gol.

Uellsianët do të përballen me Copenhagenin në raundin tjetër, dnërsa Feronikeli e mëson kundërshtarin nesër (e mërkurë). /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit