Chelsea i falet magjisë së Hazardit – dy gola për tri pikë dhe pozitën e tretë në renditje

Chelsea . (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Chelsea ka shënuar fitore ndaj West Ham me rezultat 2-0, për të kaluar në pozitën e tretë.

Njëri nga derbit e Londrës, dhuroi ritëm, raste të shumta dhe dy super gola të realizuar nga Eden Hazard.

N’Golo Kante ishte i pari që rrezikoi, por goditja e tij shkoi mbi shtyllë.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli. Belgu Eden Hazard shënoi gol të bukur për ta kaluar skuadrën e tij në epërsi.

Eden Hazard . (Photo by Dan Istitene/Getty Images)

Zhvillohej minuta e 24-të kur belgu mori një top në mesin e fushës dhe shpërtheu në mes të mbrojtjes së ‘çekanëve’ për të shënuar për 1-0.

Gol mjaft i bukur pasi me disa lëvizje i kaloi katër lojtarë, duke u vlerësuar lartë nga të gjithë, si një nga golat më të bukur këtë edicion.

Pas një minute edhe Higuain lëshoi rast të bukur, duke e goditur shtyllën.

Hudson-Odoi dhe Higuain lëshuan po ashtu raste të mira në fundin e pjesës së parë.

Pamje nga ndeshja . (Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Në pjesën e dytë West Ham u ringjall, duke radhitur disa raste.

Aaron Cresswell  gjuajti bukur,  por goditja e tij shkoi ngjitur me shtyllën.

Në minutën e 83-të ka mundur të barazohet rezultati kur Arnautovic goditi, por Kepa ishte në vend.

Në fund Giroud kishte dy raste të mira, por në asnjërën nuk e qëlloi cakun.

Olivier Giroud . (Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Në minutën e fundit Eden Hazard gjuajti bukur për ta dërguar rezultatin në 2-0.

Pas kësaj fitoreje Chelsea arrin në kuotën e 66 pikëve në vendin e tretë, por me një ndeshje më shumë të zhvilluar se sa ndjekësit, Tottenham, Arsenal dhe Manchester United. /Telegrafi/

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Kështu do të duket Juventusi me Motta si trajner dhe Modricin si ‘gjeneral’ të mesfushës

Jurgen Klopp flet për herë të parë për përplasjen me Mohamed Salah

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Courtois është kthyer nga lëndimi, Ancelotti tregon se kush do ta ruajë portën ndaj Bayern Munich

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër