Asistenti i Chelseat, Marco Ianni dënohet me gjobë për festën para Mourinhos

Jose Mourinho (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

Asistent-trajneri i Chelseat, Marco Ianni, është gjobitur me 6.000 funte (6.720 euro) për festimin para Jose Mourinhos gjatë barazimit prej 2-2 të Bluve me Manchester Unitedin.

Pas golit të Ross Barkleyt në minutat shtesë ne Stamford Bridge, Ianni bëri një festë të çmendur para trajnerit të Djajve të Kuq.

Ky veprim nxiti edhe reagimin e Mourinhos, me ç’rast u desh ndërhyrja e stafit dhe sigurimit për të penguar një konfrontim mes tyre.

Federata Angleze e futbollit ka vendosur ta dënojë me gjobë asistentin e Maurizzio Sarrit.

Lajmet për CHELSEAN
Lexo po ashtu Lajmet për CHELSEAN

Vendimi i FA është vendosur për shkak të “sjelljes së pahijshme” të Marco Ianni në minutën e 96-të të ndeshjes kundër Manchester Unitedit.

Kujtojmë që në atë ndeshje, Chelsea kaloi në epërsi përmes Antonio Rudigerit, mirëpo me dy golat e tij në pjesën e dytë, Anthony Martial e përmbysi rezultatin.

Sidoqoftë, me golin e tij në minutat shtesë, Ross Barkley bëri që derbi të mbyllej baras. /Telegrafi/

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Tre sulmuesit që Xavi i do për të përforcuar sulmin e Barcelonës këtë verë

Rekordi i zi që Manchester United e ka thyer pas humbjes së thellë ndaj Crystal Palace

Chelsea dhe Arsenali mësojnë klauzolën e lirimit të lojtarit i cili konsiderohet si ‘Haalandi i dytë’

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin