Prishtina shënon fitore rutinë ndaj KEK-ut

Prishtina ka arritur të shënojë fitoren e radhës me rezultat të thellë 3-0 ndaj KEK-ut.

Skuadra që nuk ka ambicie këtë sezon udhëtoi megjithatë shumë e motivuar në stadiumin e ri, “Fadil Vokrri” duke performuar për herë të parë në terenin e nivelit ndërkombëtar.

Kështu, përkundër iniciativës së Prishtinës, pjesa e parë ishte e baraspeshuar me përjashtim të minutave të fundit të pjesës së parë.

Së pari Korenica, e më pas Morina, patën dy mundësi për shënim të cilat nuk i realizuan.

Në pjesën e dytë Prishtina u tregua më konkrete në atë që do të duhej të ishte patjetër fitore e radhës për vendasit.

Basit Khalidi vazhdoi me formën e mirë duke shënuar gol spektakolar nga distanca pas 52 minutash lojë.

Ky gol bëri që Prishtina të luaj edhe më qetë dhe të rrisë dominimin. Një asistim nga Meriton Korenica e gjen Mario Morinën dhe sulmuesi shqiptar realizoi për 2-0 duke shënuar golin e dytë rresht dhe të dytin këtë edicion (68’).

Në fund të ndeshjes i inkuadruari në lojë, Mërgim Pefqeli, shënoi gol për 3-0 dhe rezultatin përfundimtar të këtij takimi (88’).

Me këtë fitore Prishtina ka 21 pikë, dy pikë më pak se Feronikeli që të dielën i shkon Gjilanit në duelin më të fortë të kësaj jave. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit